20 квітня минає 10 років, як відійшов у Вічність колишній директор Теребовлянської гімназії Михайло Васильович Михайлюк.


СВІТЛІЙ ПАМ'ЯТІ МИХАЙЛА ВАСИЛЬОВИЧА МИХАЙЛЮКА присвячується... 

Летять невпинно так роки', 
Здається, це було лиш вчора. 
Збираю в спогадах думки, 
Перед очима рідна школа. ... 
Серед вечірньої пори 
У вікнах ще горіло світло. 
Заради сміху дітвори 
Він працював, щоб школа квітла. 
 
Частинку серця віддавав, 
Хотів, щоб все було найкраще! 
На себе часто не зважав, 
В його очах світилось щастя! 
Цією школою горів 
І гуртував довкола себе. 
Усіх підтримати умів, 
Його девізом було: "Треба!" 
 
Він сам сповідував мету, 
Щоб знов гімназію підняти. 
Щоб дух її в серцях витав, 
І нас могли би пізнавати! 
Він надихав на творчий лад 
І тішився за кожну мрію. 
Та прислухався до порад, 
Вселяючи нову надію. 

Тут панував незвичний дух, 
Жили традиції одвічні. 
Просвіта не спиняла рух 
І Первоцвіт так жваво квітнув. 
Активні учні йшли вперед, 
Здобутками горіло серце. 
Він знав, як втримати усе, 
Щоб були пам'ятні моменти. 

Він вислуховував думки, 
Умів старання оцінити. 
Шукав ідеї залюбки 
І вчив, як працею горіти! 
Людина світла, мов Зоря, 
Горіла щиро в кожнім слові. 
Двадцять два роки серед нас, 
Віддав своїй прекрасній школі! 

Відповідальний й запальний, 
Ішов нелегкими стежками. 
Тримав на пульсі ритм шкільний 
І сіяв злагоду між нами. 
Його любила дітвора, 
Він цінував дитяче серце. 
Ніяка втома не могла 
Призупинити плани вперті. 

Він формував дитячий світ, 
Учив історію любити. 
Вкладав у серце заповіт, 
Як на землі достойно жити! 
І залиши'в по со'бі слід, 
Щоб пам'яталося з роками. 
Його живий Небесний сад 
Цвіте щороку поміж нами! 

... І десять років, як та мить. 
Його ім'я у нашім серці. 
Лиш свічка щемно так горить 
І спогади несе відверті. 
Шкода', що не вернути час, 
Не виправити знаки Долі. 
Ви житимете серед нас, 
Прийміть цей спогад в знак любові!.. 

20.04.2026 року

Людмила Вербовецька