Мала Академія Наук – обласний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт учнів 9-11 класів
Завершився ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт учнів-членів МАН старшої вікової категорії, який тривав упродовж лютого-березня 2023 року. Конкурс дослідницьких проєктів проходив очно та он-лайн з використанням платформ Google Meet та ZOOM.
Приємно зазначити, що 11 вихованців Теребовлянського академічного ліцею імені Ярослави Стецько, які захищали власні дослідження, вибороли призові місця.
З вірою в Бога, Збройні Сили України та в нашу перемогу, продовжуємо плідно працювати на освітянський ниві. Тож бажаємо юним науковцям та їх наставникам творчого натхнення та подальших перемог під мирним небом України.
14 березня 2023 р.
Слухачі Теребовлянської філії МАН активно готуються до участі у II- му етапі конкурсу-захисту дослідницьких робіт учнів 9-11 класів. Зокрема, вже традиційно, було проведено попередній тренувальний виступ учасників конкурсу, адже найефективніша форма підготовки до захисту – це виступ перед друзями, однокласниками, жива дискусія, а не ретельніше заучування тексту промови.
Тематика робіт була різноманітною, учасники виступили із власними доповідями, доповнюючи їх цікавими презентаціями та постерами. Директор закладу Архитко Олег Володимирович щиро подякував учасникам захисту та їх наставникам за плідну працю, творчість та енергію; побажав творчого натхнення та перемог в обласному етапі!
9 лютого 2023 р.
11 молодших вихованців Теребовлянського академічного ліцею захищали власні дослідження та вибороли призові місця. Приємно зазначити, що за підсумками конкурсу щодо кількості I-III місць слухачі Теребовлянської філії посіли 1 місце.
Бажаємо юним науковцям та їх наставникам творчого натхнення та подальших перемог!
25 листопада 2022 р.
У Теребовлянській філії МАН відбувся попередній захист дослідницьких робіт учнів 6-8 класів, метою якого є підтримка обдарованої учнівської молоді, охоплення учнів молодшого шкільного віку пізнавальною, пошуковою, науково-дослідницькою роботою у секціях МАНУ, а також тренування навиків публічного виступу.
Тематика робіт була різноманітною, учасники виступили із власними доповідями, доповнюючи їх цікавими презентаціями.
Слухачі ставили запитання виступаючим і активно включалися в обговорення актуальних тем сьогодення.
Директор закладу Архитко Олег Володимирович щиро подякував учасникам захисту та їх наставникам за плідну працю, творчість та енергію.
Бажаємо юним науковцям та їх наставникам творчого натхнення та перемог в обласному етапі!
9 листопада 2022 р.
Навчання в умовах війни
Продовження освітнього процесу в умовах війни є важливою місією для освітян, адже це дає можливість дітям відчути звичну для них реальність та продовжувати рух уперед.
Навчання під час війни не завадить юним манівцям отримувати знання у МАН. Так, слухачі Теребовлянської філії активно навчаються у секціях «Біологія», керівник Лось Лідія Омелянівна, «Історія», керівник Бурда Ольга Василівна, «Інформатика та обчислювальна техніка», керівник Трач Наталія Ігорівна, «Українська мова», керівник Миколаїв Любов Володимирівна, «Українська література», керівник Мартинчук Надія Броніславівна, секціях «Англійська мова» та «ОНД», які очолює Стецько Наталія Богданівна. Усі заняття в секціях відбуваються у спеціально обладнаних навчальних кабінетах. Варто відзначити високий рівень професійної компетенції керівників секцій, які мають багаторічний досвід роботи з учнівськими дослідницькими роботами та беруть активну участь у конкурсах-захистах дослідницьких робіт.
Частина учнів, які не відвідують школу, мають змогу долучатись до он-лайн занять, які відбуваються з використання найбільш пристосованих для навчання та зручних у використанні програм Google Meet, ZOOM, Google Classroom, платформи «На Урок».
Ми проводимо цікаві групові заняття у секціях, працюємо індивідуально, вдосконалюємо навики написання дослідницьких робіт. Слухачі секцій разом із наставниками готуються до участі у конкурсі-захисті дослідницьких робіт учнів 6-8 класів, працюють над створенням презентацій, вчаться виступати публічно із власними доповідями.
З нагоди 80-річчя створення УПА ми долучилися до патріотичного флешмобу, а слухачі секції «Історія» - учні 10 класу та керівник Бурда Ольга Василівна взяли участь у конференції «УПА - історія нескорених». Епіграфом стали пророчі слова С. Бандери: «І настане час, коли один скаже «Слава Україні!». І мільйони відповідатимуть «Героям Слава!».
Окрім того, проводиться активна підготовка слухачів до участі у конкурсі МАН-Юніор Ерудит у номінації «Історія» (керівник Бурда О.В.)
Також ми долучаємось до різноманітних семінар та вебінарів. Так, керівники секцій та вчителі – предметники долучилися до роботи семінару-практикуму для освітян «Організація дослідницької діяльності учнів в 2022/2023 навчальному році», за сприяння Національного центру «Мала академія наук України».
Керівник секції «Інформатика та обчислювальна техніка» Трач Наталя Ігорівна проходить інтенсивний спецкурс для педагогічних працівників – «Основи дистанційного зондування Землі: аналіз космічних знімків в геоінформаційних системах» також за сприяння НЦ «МАНУ».
Бурда О.В. пройшла навчання на семінарі-практикумі «Організація навчально-дослідницької діяльності учнів-членів МАН України на засадах STEM-освіти в умовах воєнного часу», отримала теоретичні знання та практичні навики відповідно до теми.
Слухачі секції «Біологія» разом з керівником секції Лось Лідією Омелянівною провели урок-практикум «Стежками рідного краю». На природі, у лісі, на локації Тераса діти вивчали видовий склад даного біоценозу, співали патріотичних пісень, прибрали і винесли сміття.
Ми також проводимо методичні засідання керівників секцій, на яких обговорюємо питання вдосконалення роботи філії та пошуку цікавих методів навчання.
Пам’ятаємо, що освічена нація-це непереможна нація. Тож, навчаємось, віримо в Бога, підтримуємо ЗСУ і працюємо заради перемоги.
4 листопада 2022 р.
«Єдиний шлях, що веде до знання, — це діяльність»
(Джордж Бернард Шоу).
Завдяки діяльності наукових товариств, філій ми можемо говорити про безперервний ланцюжок здобуття знань обдарованої учнівської молоді у системі Малої академії наук України.
З метою вивчення стану освітнього процесу 02 листопада 2022 року було відвідано Теребовлянську філію, яка працює на базі Теребовлянського академічного ліцею імені Ярослави Стецько, де працює 6 секцій.
Відповідальна за роботу філій Наталія СТЕЦЬКО ознайомила з документаційним забезпеченням освітнього процесу (календарними планами, журналами та списками слухачів); станом дослідницько-експериментальної роботи.
Про роль базового навчального закладу у створенні сприятливого освітнього простору, виконання вимог щодо збереження життя і здоров'я слухачів секцій, волонтерську діяльність розповів директор Теребовлянського академічного ліцею імені Ярослави Стецько - Олег АРХИТКО.
Досить змістовними і цікавими були заняття слухачів МАН України у секціях історії України (керівник секції - Ольга БУРДА) та ОНД (керівник секції - Наталія СТЕЦЬКО).
3 листопада 2022
Слухачі Теребовлянської філії МАН секції "Історія", учні 10 класу та керівник Бурда О.В. взяли участь у конференції: "УПА - історія нескорених". Епіграфом стали пророчі слова С. Бандери: "І настане час, коли один скаже "Слава Україні!" І мільйони відповідатимуть: "Героям Слава!" Сьогодні, коли Україна відстоює незалежність у повномаштабній війні з російською федерацією, наші захисники і захисниці, як і 80 років тому воїни Української повстанської армії, об'єдналися для боротьби проти московського режиму, щоб відстояти своє прово на свободу та ідентичність. Пам'ятаємо наших героїв. Віримо в Перемогу!